Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopis rodičům 31. března

2. 4. 2014

Milí rodiče,

 

končí další školní měsíc a tak přináším informace o tom, co jsme dělali a co nás čeká v dubnu.

 

Dostali jsme dopis od Lucinky Thao a některé děti jí odepsaly. Všechny dopisy jsem poslala hromadně, takže se určitě můžeme těšit na další psaní.

 

V tělocviku jsme začali trénovat skoky na švihadle, házení a chytání tenisáku a skákání gumy. Popis „školek“, které děti mají zvládnout, jsem dala na naše webové stránky. Někdo již vše zvládá, jiní potřebují doma trénovat.

 

O víkendu jsem Vám poslala desky s pracovními listy, abyste si je mohli prohlédnout a podepsat. Děti také vyplňovaly sebehodnocení za březnové učení. Věřím, že práce je teď méně, než při každotýdenním vyhodnocování J.

 

Z pátka 4. 4. na sobotu 5. 4. si užijeme svou první školní Noc s Andersenem, protože se přihlásila téměř celá třída. Pro jistotu ještě jednou podrobné informace:
Sraz: v pátek mezi 18:30 až 19:00 v naší třídě

Konec: v sobotu je možné děti vyzvedávat mezi 8:00 až 9:30

S sebou: spacák, karimatku, oblečení na spaní, kartáček, pastu, malý ručník, hrneček

Prosím, aby v pátek byly děti již po večeři. Zároveň uvítáme sobotní snídaňové balíčky, o které se mezi sebou budeme moct ráno podělit.

 

Ve čtvrtek 10. dubna nás čeká další natáčení, tentokrát to bude dílna čtení a přijede opět celý štáb se dvěma kameramany. Tak hlavně, abychom měli všichni knížky J.

 

V úterý 15. dubna se koná tradiční Jarní jarmark, na kterém budeme opět prodávat své výrobky. Podrobné informace jsou na samostatném plakátku. Vyberte si, prosím, z nabízených prodejních časů, aby se děti mohly vystřídat po dvojicích nebo trojicích jako vloni, a zavolejte si o jeho rezervaci.
15:00 – 15:20; 15:20 – 15:40; 15:40 – 16:00; 16:00 – 16:20; 16:20 – 16:40; 16:40 – 17:00; 17:00 – 17:20

 

Po velikonocích budou další konzultační hodiny, termíny s nabídkou hodin včas rozešlu, abyste se mohli objednat.

 

Do 30. dubna je potřeba uhradit doplatek na školu v přírodě ve výši 2.300,- Kč hotově (neposílat na účet školy). (Původně jsem psala termín 2. 5., ale to je ředitelské volno.)

 

Ráda bych uspořádala další společné setkání. V dubnu moc volných víkendů vzhledem k ostatním akcím není, proto nabízím termíny až do konce května: neděle 13. 4., sobota 10. 5., neděle 11. 5., sobota 17. 5., neděle 18. 5., sobota 24. 5. a neděle 25. 5. Vyberte a zakroužkujte všechny, které se Vám hodí, ať můžeme vybrat ten nejvhodnější. Děkuji Vám.

 

Mám jednu prosbu k povinným domácím úkolům. Myslím, že jich děti mají velmi málo a o to víc mě mrzí, když vidím úroveň některých z nich. Ve škole děti soustavně vedu ke kvalitní práci a pomohlo by mi, kdybyste stejně postupovali i doma. Načmárané domácí úkoly se spoustou chyb nejenže nejsou přínosem, ale spíš se při nich děti učí, že odbývat práci je v pořádku. Děkuji za spolupráci.

 

Co se týče dobrovolných domácích úkolů, ty jsou skutečně dobrovolné, informace v měsíčním hodnocení je konstatování, o kolik z nich děti projevily zájem. Z převážné většiny se jedná o úkoly, které si vymyslí samy děti nebo které vyplynou z průběhu vyučování.

 

Katka Vrtišková