Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopis rodičům 27. listopadu

27. 11. 2013

Milí rodiče,

 • v sobotu se na Vás i na děti těším na prvním letošním setkání. Sejdeme se v 9:30 v naší třídě (konec bych viděla kolem poledne). Uvítáme občerstvení (slané i sladké), rychlovarnou konvici zajistím. Čeká nás hraní, tvoření, učení, povídání, pojídání, … S sebou prosím něco na přezutí a hlavně dobrou náladu. E-mailem nebo SMS potvrďte svou účast i neúčast (prosím do čtvrtečního večera), ať mohu program ušít na míru J.
 • ve sběru kaštanů a žaludů jsme skončili na pátém místě (z osmi soutěžících tříd). Děti to úplně nepotěšilo, ale ostatní toho opravdu nasbírali o mnoho víc. Chceme se pokusit o lepší umístění ve sběru papíru, prosím Vás proto o podporu a pomoc dětem. Zkuste třeba oslovit i příbuzné nebo kolegy v práci, aby pro děti starý papír sbírali. Akce končí v pátek po Novém roce.
 • při pondělním natáčení byly děti neuvěřitelné. Zvládly všechnu práci a líbily se úplně všem a moc. Zaslouží si pochvalu a dnes dostaly i malou odměnu J.
 • na vánočním setkání 1. stupně (mluvili jsme o něm na třídní schůzce), které se koná ve čtvrtek 19. prosince v podvečer, pro vás chystáme (jak už jste si někteří určitě doma všimli J) krátké vystoupení. Budeme hrát i pohádku, do které už jsme si rozdělili role. Potřebujeme vědět, zda nám nebude někdo chybět, protože pak bychom asi nic nezahráli. Jestli víte, že se Vaše dítě nebude moci zúčastnit, protože má například vystoupení někde jinde, dejte nám to vědět do tohoto pátku, abychom případně role přerozdělili. Děkujeme.
 • návštěva planetária se nám všem moc líbila (dokonce někteří chodí s nápady, že bychom tam měli chodit každou středu J). Hodně se nás sešlo i na včerejším pozorování noční oblohy, při kterém jsme některá významná souhvězdí stihli pozorovat dříve, než se zatáhlo, a dozvěděli se i několik nových informací. Další pozorování proběhne v únoru nebo březnu. Ve třídě jsme sledovali dva filmy o vesmíru, můžete se na ně podívat i doma:
  http://www.youtube.com/watch?v=3tljuS5bjSE
  http://www.youtube.com/watch?v=TqEy5vMy8no
 • i druhou lekci plavání jsme si užili a děti byly již daleko rychlejší a myslím, že i méně zapomnětlivější, než při první lekci. Navíc byly menší kolony, takže jsme dorazili včas a nepotkali se ve sprchách s jinou skupinou. Připomínám nošení klíčků od šatny, po plavání je děti potřebují.
 • téměř všichni jsme se sešli na podzimních konzultacích, při kterých jsme si povídali o tom, jak se nám ve škole daří, a také jste si prohlédli naše prvoukové „knihy“. Jedněm z Vás jsem nahrála na kartu fotky z loňska, připomínám naši domluvu z třídní schůzky – kdo máte zájem o loňské fotky, pošlete si SD kartu (potřebujete 12GB volného místa).
 • příští středu (4. prosince) jedeme do divadla Minor na představení „Můj atlas světa“
  http://www.minor.cz/repertoar/muj-atlas-sveta).
  Sejdeme se tradičně v 7:25 na nádraží. Na sebe společenské a přes něj dostatečně teplé oblečení, s sebou do batůžků svačinu, pití, penál, 170,- Kč (vstupné a doprava) a vlastní drobné kapesné. Vracet se budeme ve 13:03, děti odvedu do jídelny, kde je předám družině.
 • prosím všechny, kdo ještě neuhradili každoroční příspěvek škole 200,- Kč, aby poslali peníze po dětech do pátku. Připomínám, že tyto peníze jsou použity na odměny pro děti do nejrůznějších školních soutěží a aktivit (Mikuláš, podzimní slavnosti, svátek zvířat, Vánoce, den dětí, sběrové akce, …), e-learning Škola za školou, doprava na plavecký výcvik, lyžařský výcvik, srovnávací testy Scio, příprava na přijímací zkoušky Scio, …
Katka Vrtišková
Podpis rodičů: _________________________________________