Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopis rodičům 22. října

22. 10. 2013

Milí rodiče,

·        děkuji rodičům Nicolky Topolové, Elišky Kleknerové a Valči Gruntové za krásné oranžové dýně na vyřezávání.

·        děkuji všem rodičům za vstřícnost a aktivní účast na třídní schůzce. A ještě velký dík Martině Marholdové za zápis, dostali jsme za něj velkou pochvalu :-).

o   na třídních stránkách je nová rubrika – „Dětské plány učení“ – najdete zde dvoutýdenní plány, které vyplňujeme na konci období a do kterých pak děti píší slovní hodnocení.
o   problematiku placení rezervovaných vagónů jsem přednesla na zastupitelstvu, kde se setkala s pozitivním ohlasem, takže jsem dostala za úkol připravit dopis, který pak paní starostka pošle jménem obce na příslušná místa.
o   pátrala jsem po plavání v Dolních Břežanech, ale nabídku plaveckého výcviku pro školní děti jsem nenašla. Pokud máte někdo potřebné informace, dejte vědět.
o   na školních stránkách www.zsvrane.cz už jsem zprovoznila odkazy, takže jsou aktuální pro jednotlivé třídy na tento školní rok.
·        první letošní akce pro rodiče a děti se bude konat v sobotu 30. listopadu.
·        rychlý odkaz na anglické hry, na kterých trénujeme poslech čísel:
o   číselné bludiště do deseti:
o   časové bludiště:
·        na čtvrtek budou děti potřebovat zavírací nůž nebo malý ostrý kuchyňský nožík a velkou (syrovou) bramboru.
·        možná už jste si všimli, že děti mají v učebnicích matiky podrobné hodnocení samostatné práce. Někteří ho nemají příliš pozitivní, ačkoliv se jedná o typy úloh, které vědí, jak se řeší. Zatím se jim však nedaří dodržovat pravidlo, které říká, že nejdříve jedno cvičení dokončím, zkontroluji s kamarádem, označím hvězdičkou a pak teprve mohu pracovat na dalším. Stejně tak úkoly v zadní části učebnice slouží pouze těm, kdo jsou s vyznačenou samostatnou prací hotovi. Pokud se někdo rozhodnete dokončovat samostatnou práci doma, pak pouze v případě, že ji budou děti dělat skutečně samy. Nebylo by spravedlivé vůči ostatním, aby získávaly sluníčka za práci, kterou za ně udělá někdo jiný.
·        ve čtvrtek 30. října (po podzimních prázdninách) budeme při výtvarce vyřezávat dýně. Čím více jich budeme mít, tím lépe se nám bude pracovat. Máte-li ještě někdo možnost nám do třídy dýni pořídit, budeme rádi.
·        v pátek 1. listopadu si uděláme ve třídě „Podzimní slavnosti“ (učit se budeme dušičkově-halloweensky). Děti mohou přijít v tento den ve strašidelné masce (nebo se do ní obléknout až ve škole). Budeme moc rádi, když dětem dáte do školy nějaké  občerstvení (klidně v halloweenském duchu). Deváťáci nám navíc chystají strašidelnou stezku.
 
Katka Vrtišková
Podpis rodičů: ________________