Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopis rodičům 13. května

13. 5. 2014

Milí rodiče,

 

akce „pozorování vývoje motýlů“ sklidila skutečně obrovský úspěch. Nejen pro děti, ale i pro všechny dospěláky, kteří měli možnost vidět naše amatérské video, to byl neskutečný zážitek. Pro zájemce, kteří by chtěli stejný experiment realizovat i doma, nabízím webovou stránku, kde jsem motýlí zahrádku objednávala: www.iqhracky.cz.

 

Na fotbalovém turnaji školu za naši třídu úspěšně reprezentovali Bruno a Tomášek. V tomto týdnu se koná přebor pražských a středočeských škol v orientačním běhu a i tady budeme mít zástupce, reprezentovat nás bude Vašík.

 

Minulý týden jsme se na poslední chvíli dozvěděli o nutnosti společného focení. Škoda, že nám nepřálo počasí, a museli jsme se fotit uvnitř, ale věřím, že na kvalitě to nebude znát. Navíc se stejně jako vloni povedlo, že jsme byli všichni, až přijdou fotky, dám vědět, kolik kdo bude platit.

 

Včera jsme skvěle zvládli letošní poslední natáčení, tentokrát se jednalo o prvouku se čtením, tématem bylo rozmnožování rostlin. Děti byly tradičně velmi šikovné a všichni zúčastnění je moc chválili.

 

Ve středu 14. května se koná tradiční Český den proti rakovině, kdy skauti v celé republice prodávají látkové kytičky na podporu výzkumu léků proti rakovině. Jedna kytička stojí 20,- Kč, pokud budete chtít, mohou si děti peníze přinést, vranští skauti chodí po všech třídách ve škole. Podrobnosti najdete na http://www.denprotirakovine.cz. Letošním tématem je Prevence nádoru plic.

 

V pátek 16. května čeká naše zástupce v ekoparlamentu 1. stupně další pravidelná schůzka, tradičně od 13:30 do 15:00. Hlavní náplní bude příprava na audit, který nás čeká 20. května, při kterém budeme obhajovat titul Ekoškola.

 

V neděli se koná další akce pro rodiče (bez dětí), sejdeme se v 9:00 u nás ve třídě, konec plánuji na poledne. Prosím o informaci, kdo všechno dorazíte, abych mohla připravit program. Zároveň prosím o dochvilnost J. Občerstvení jako vždy vítáno.

 

Setkání rodičů v neděli 18. května se zúčastním – nezúčastním. (zakroužkujte)

 

Na středu 21. května máme naplánovaný výukový program „Život v potoce“, doufám, že nám počasí bude přát. Podrobné informace dodám příští týden.

 

Před školou v přírodě se sejdeme na druhé třídní schůzce v tomto školním roce. Kromě školy v přírodě probereme i informace k příštímu školnímu roku. Sejdeme se ve čtvrtek 29. května v 18:00 v naší třídě.

 

Vyplňte mi, prosím velikost trička Vašeho dítěte (kvůli škole v přírodě). Děkuji. Velikost č. ____

 

Od příštího týdne začneme využívat pracovní sešit z českého jazyka pro 3. třídu, kde je na začátku procvičování učiva o párových souhláskách uvnitř slov a příprava na stavbu slova. Pracovní sešity již nehradí škola, prosím proto o úhradu tohoto prvního sešitu, cena 40,- Kč. Děkuji.

 

Katka Vrtišková